طرز تهیه رولت خامه ای توت فرنگی

رولت خامه ای توت فرنگی

یکی از لذیذترین کیک ها، رولت خامه ای است. توت فرنگی طعم جذابی دارد و از خوردن آن سیر نمی شوید. در این مطلب آموزش پخت رولت خامه ای توت فرنگی را به شما یاد می دهیم.

درست کردن رولت خامه ای توت فرنگی

مواد لازم برای تهیه رولت خامه ای توت فرنگی

آرد سفيد 120 گرم
آرد ذرت 30 گرم
آب‌ جوش 2 قاشق غذاخوری
شكر 150 گرم
تخم مرغ 6 عدد
وانيل 1/2 قاشق چايخوری
بيكينگ پودر 1 قاشق چايخوری

طرز پختن رولت خامه ای توت فرنگی

روش پختن رولت خامه ای توت فرنگی

زرده و سفيده تخم‌مرغ‌ها را جدا كرده و هم می زنيم. به زرده، شكر و وانيل اضافه می كنيم تا كرم رنگ شود، بعد آب جوش را اضافه كرده هم می زنيم. در اين هنگام سفيده زده شده را افزوده و آرام می زنيم. آرد و بيكينگ‌پودر را مخلوط كرده و به مواد اضافه می كنيم و آرام با همزن می زنيم.

فر را با حرارت 180 درجه سانتیگراد گرم كرده، قالبی را كه كف آن كاغذ پهن كرده‌ايم آماده می كنيم. ( قالب به شكل مربع يا مستطيل باشد و مواد كيک بايد به اندازه يك سانتیمتر قالب را پر كند ). مواد را در قالب ريخته و به مدت 15 دقيقه در فر می گذاريم تا بپزد. توجه داشته باشيد كيک خشک نشود. بعد كيک را از فر خارج و آن را از طول لوله مي‌‌كنيم ( می توانيد از پارچه نمدار برای لوله كردن كيک استفاده كنيد ) و می گذاريم تا خنک شود. بعد خامه زده‌شده را روی كيک ريخته و صاف كرده و آن را باز لوله می كنيم. بعد روی رولت را با خامه و توت‌فرنگی تزئين می كنيم. براي تهيه خامه زده شده، 200 گرم خامه ساده را با دو قاشق پودر شكر و 200 گرم خامه قنادی هم می زنيم تا فرم بگيرد.

گردآوری و برگردان به پارسی : مرکز تولید محتوای دیجیتالی